Království Mravenečků

Petra Kočitá

Anežka Škodová

Charakteristika třídy:

Ve třídě je zapsáno 18 dětí, z toho 8 chlapců a 10 dívek ve věku 2 - 3 roky. Třída se nachází v pavilonu jednopodlažní budovy. Součástí třídního komplexu je šatna, umývárna a WC dětí. Dále WC pro pedagogy, místnost na uskladnění lehátek a přípravna jídla. Jedna stěna je prosklená a umožňuje vstup na terasu a na zahradu. K  vybavení patří interaktivní tabule s dostatečným množstvím nainstalovaných výukových programů, didaktické pomůcky. Děti mají přístup ke všem hračkám, tělovýchovnému náčiní. Odpolední odpočinek děti tráví ve své třídě na lehátkách. Při vhodném počasí probíhá odpolední činnost venku.

Zaměření třídy: Pracujeme podle ŠVP s názvem „ O Doubkovém královstí“.

Tento program je zpracován podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Obsahuje 3 integrované bloky: Království země, Království lidí, Království přírody s tématy, které jsou v TVP rozvinuty do podtémat. Společně  s Mravenečkem Marečkem (háčkovanou postavičkou) projdeme celým rokem. Mravenečky povedeme k rozvíjení a upevňování hygienických, pracovních a sebeobslužných návyků, samostatnosti, citové samostatnosti - odloučení od rodičů, soudržnosti, kamarádství...

Integrované bloky budeme dětem přibližovat formou her, skupinových a individuálních činností.

Organizace dne: Mravenečcci

6:00 - 7:00 scházení všech dětí ve třídě Mravenečků

7:00 – 8:00 scházení dětí na svých třídách, - do 8:45 volné spontánní zájmové aktivity

8:45 - 9:00 hygiena, společná dopolední svačina