Hlavní pracoviště Miloslava Špinky

Hlavní pracoviště ve Svítkově na adrese Miloslava Špinky 1350 se nachází v okrajové části Svítkova v oblasti s rozrůstající se novou zástavbou rodinných domků.

Autorem návrhu budovy jsou Tomáš Med, Lukáš Pavlík a Lívia Oriešková. Investorem je Statutární město Pardubice. Výstavba budovy vyšla na celkových 63,3 milionu korun, s pokrytím nákladů přitom městu pomohla dotace, kterou se radnici podařilo získat z Integrovaného regionálního operačního programu. Novostavba zaslouženě získala cenu Nominace na titul v soutěži Stavba roku 2021.

Jedná se o přízemní bezbariérovou budovu. Tři třídy jsou umístěny v jednotlivých pavilónech s veškerým zázemím. Všechny děti mateřské školy, včetně dětí z odloučeného pracoviště, využívají saunu i keramickou dílnu. Součástí je také logopedická místnost, která je rovněž využívána pro individuální práci s dětmi, případně pedagogicko-diagnostickou činnost učitelů. Děti jsou ve třídách rozdělené podle věku.

U všech tříd je krytá terasa, která umožňuje přímý vstup na zahradu. Zde se nachází několik prvků, které rozvíjejí dovednosti dětí. Významné jsou dvě pískoviště s krytem proti slunci, trampolína, dřevěné sestavy se skluzavkou, mlhoviště nebo tabule na psaní křídou. Pitný režim zajišťuje instalované pítko.

Budova je zabezpečena proti neoprávněnému vniknutí. Vstup je umožněn pouze držitelům vydané čipové karty.